Bu belge, "Cascading Style Sheets - Home Page" adlı yazının Türkçe çevirisidir.
Özgün İngilizce sürümü için, lütfen şu adrese bakınız: http://www.w3.org/Style/CSS/

Çeviri hatalar içerebilir. Çevirmen, Daily CSS, çevrilen belgenin kullanımından doğan doğrudan, dolaylı, özel veya önemli hasarlardan sorumlu değildir. Bu belgenin belirleyici ve bilgilendirici tek geçerli sürümü özgün İngilizce halidir.

Stil Şablonlari (Cascading Style Sheets)
anasayfa

(This page uses CSS style sheets)

Gelişmeler?

CSS Öğrenme

CSS Tarayıcılar

Geliştirme Araçları

Belirtimler, 1, 21, 3

CSS Test Takımları

W3C Temel Stilleri

Geliştiriciler hakında bilgi, SAC, çeviriler, çalışma grubu

(skip to next section)

Stil şablonları (Cascading Style Sheets) Web belgelerine biçim vermenin (örn. fontlar, renkler, boşluk) basit bir yöntemidir. Eğitici makaleler, kitaplar, kullanıcılar için elektronik posta listeleri, vb. kaynakları CSS Öğrenme sayfasında bulabilirsiniz. Stil şablonları hakkında ön bilgi için Web Stil Şablonları sayfasına göz atın. Stil Şablonları hakkında tartışmaları (arşiv sayfasında) www-style@w3.org posta listesinde, bazen CSS Blog'unda bazen de on comp.infosystems.www.authoring.stylesheets sayfasında bulabilirsiniz.

Gelişmeler?

(skip to next section)

(Stil şablonları (CSS) tanımlamaları hakkında duyurular için “Stil Şablonları (CSS) Yürürlükteki Görevler.” sayfasına göz atın)

Eklenmesini istediğiniz gelişmeler mi var? Bana bildirin!

CSS Tarayıcılar

(skip to next section)

Stil Şablonları (CSS) ile ilgili deneyiminize başlamak için en basit yol aşağıda yer alan tarayıcılardan birini indirmeniz gerekmekte. Yer alan tüm tarayıcıların Stil Şablonları (CSS) teknolojisine tam destek vermese de çok hızlı bir şekilde aşama kaydediyorlar. Bazı sitelerde hata bildiriliyor ve bu hataların giderilmesi üzerinde çalışılıyor.

Bu kaynak belgeleri çeşitli tarayıcılardaki desteğin kademesini gösterir:

CSS Geliştirme Araçları

(skip to next section)

Web geliştirme araçlarının pek çoğu Stil Şablonları(CSS) teknolojisini destekliyor. Aşağıdaki liste tam bir liste olmaktan epey uzak ancak bize haberleri bildirilen araçların kronolojik olarak sıralanmış halidir.

Diğer yazılımlar

(skip to next section)

CSS Belirtimleri

CSS farklı profilleri ve sürümleri vardır. Kabaca ifade edecek olursak masaüstü tarayıcıları tüm Stil Şablonları (CSS) sürümlerine (1, 2 veya 3) uyum sağlamaya çalışırken, diğer uygulamalar kendilerine uygun platforma ait Stil Şablonları (CSS) sürümünü uygulamaya çalışıyorlar.: cep telefonları, PDA, televizyon, yazıcı, konuşma sentezleyici, vb.

CSS ile ilgili diğer belirtimler::

Kitap: “Cascading Style Sheets” (3rd ed.) – errata

CSS'in tarihçesi, Cascading Style Sheets, designing for the Web kitabının 20. bölümünde Håkon Wium Lie ve Bert Bos tarafından açıklanmıştır. (2nd ed., 1999, Addison Wesley, ISBN 0-201-59625-3)

CSS Valid
CSS!Valid HTML 4.0! RSS feed Atom feed

Bert Bos, CSS iletişim
Son güncelleme $Tarih: 2009/01/23 19:53:10 $ GMT